קרב סכינים – המדריך המלא לרכישת בלנדר

לא על הסכין לבדו – למה לשים לב כשבוחרים בלנדר לבית?

בעקבות הפופלריות הגוברת והולכת של שתיית שייקים ומשקאות טחונים בכלל, הבלנדר הפך למוצר הכרחי במטבח. החלטנו לפרש בפניכם את המדריך המלא לרכישת בלנדר הכולל פרמטרים לבדיקה והשוואה כאשר אתם רוצים לרכוש בלנדר.

מחיר הינו בהחלט קריטריון, אולם, איכות, ביצועים ואמינות הם בסופו של דבר הפרמטרים החשובים ביותר כי אתם יודעים שמה שלפעמים זול עולה בסופו של דבר מאוד ביוקר.

בלנדר ויטמיקס, JTC, נינג'ה , בלנדטק - איזה בלנדר לבחור

הספק וכח

ההספק והכח של הבלנדר הם חשובים, אולם, לא פחות חשוב לבדוק את תכנון איכות החלקים והיעילות של התכן הכולל.

בנוסף, צריך לקחת בחשבון מה הכח הנדרש על מנת לבצע את כל הפעולות הנדרשות. אם הבלנדר יכול לבצע הכל ביעילות בהספק הרצוי, אין כל סיבה להגדיל את ההספק מעבר לכך. בנושא הספק צריך גם לקחת בחשבון שהנתון יכול גם להטעות. השאלה היא האם נתון ההספק הוא במוצא המכשיר או בכניסת המכשיר (הספק בכניסת המכשיר הוא הספק ברוטו שכולל גם את החום שמתבזבז במנוע ולא רק את ההספק שמושקע בערבול). נתון ההספק החשוב הוא ההספק במוצא. זהו ההספק נטו שמושקע בערבול.

ויטמיקס פרו 750 עוצמה וכוח שמשולבים חכם

פונקציונליות ורב שימושיות

כשאתם רוכשים בלנדר חשוב שהוא יעשה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר.

 • הכנת שייקים במרקם חלק –מבלי שישארו גושי מזון לא מעובדים במיכל, פעולה שאינה טריוויאלית ורבים מיצרני הבלנדר אינה עומדים בה.
 • טחינה של מזון ללא תוספת נוזלים.
 • הכנת מזון לתינוקות.
 • בישול של מרק
 • הכנת ממרחים ע"י טחינה, לדוגמא: אגוזים לממרח אגוזים (בלי הוספה של נוזלים)
 • הכנת שייקים ממזון מלא (מבלי לחתוך אותו או לרכך אותו באמצעים שונים קודם)
 • הכנת גלידות קפואות בפעולה אחת מבלי שנדרש לעצור כל פעם כדי לדחוס למטה את המוצרים הקפואים, מה שגורם להתחממות של העיסה הקפואה ולפעולה ארוכה יותר של זמן הערבול.

איכות המוצר

חשוב לבדוק עד כמה החברה משקיעה באבטחת איכות ובפיתוח מוצרים. וודאו שהבלנדר אינו סתם חיקוי זול של מוצר מקורי מוכח ואיכותי. בדקו היכן מיוצר המוצר. יש לשים לב שלא מדובר בחיקוי המיוצר בסין.

אחריות

למוצר איכותי צריכה להיות אחריות התומכת בכך. אחריות חזקה מבטיחה שהמוצר יתפקד כמו ביום שרכשת אותו לפחות עד תום תקופת האחריות. צריך לקחת בחשבון שתיקונים עשויים להיות יקרים מאוד במידה והאחריות מוגבלת רק למספר חלקים.

כאשר רוכשים בלנדר מומלץ לבדוק היכן המכשיר מיוצר, משך האחריות, האם האחריות מלאה או חלקית והאם האחריות מכסה גם את השירות.

אחריות מלאה וכוללת בלנדר ויטמיקס

מיכל ללא BPA

מיכל של בלנדר עשוי להיות מורכב מחומרים שונים כגון: פלסטיק או זכוכית ויכול להשתנות בהתאם לגודל ולסימונים. תכונה חשובה שצריכה להיות לבלנדר היא מגרעת במיכל למזיגה מבלי שינזלו נוזלים החוצה.

בדקו מהו המיכל הטוב ביותר במובנים של עמידות, קלות שימוש, וכמות תכולה. לכל אחד יש יתרונות וחסרונות , לדוגמא: מיכלים מפלסטיק עשויים להכיל BPA. ,מיכלי זכוכית כבדים מאוד ועשויים להישבר.

בטיחות

בלנדר הוא מכשיר שעלול להיות מאוד מסוכן במטבח ולכן חשוב מאוד לבדוק אילו אמצעי בטיחות הוכנסו לתוך המכשיר.

בלנדר ויטמיקס בלנדר עם בקרת איכות וייצור גבוהה
מיכל 2 ליטר לבלנדר ויטמיקס ללא BPA

ערך כולל

אם הבלנדר אינו מתאים לדרישותיך אין כל סיבה לקנות אותו. אם הבלנדר יהפוך למכשיר מרכזי במטבח, אנו ממליצים לכם לבדוק לעומק את כל הפרמטרים שציינו.

שווה להכינס לסקרי שביעות הרצון של לקוחות בכל הנוגע לאמינות, אחריות וביצועים לאורך זמן. מדריכים של דירוג צרכנים הם מקור אחד למידע, אולם כדאי גם לבדוק בבלוגים ובפורומים מה צרכנים אחרים חושבים על הבלנדר. כדאי לקחת בחשבון גם את העלות של החלפת בלנדרים מאיכות נמוכה פעם אחר פע כי כמו שציינו קודם, מה שבזול הרבה םעין עולה ביוקר

בלנדר מומלץ – עמידה של ויטמיקס בקריטריונים

 1. הספק ועוצמה – הצהרת היצרן של בלנדר ויטמיקס היא 2 כוח סוס, והצהרה זו היא עבור ההספק נטו. המנוע של בלנדר ויטמיקס יעיל במיוחד, כך שמרבית ההספק מושקעת בפעולת הערבול ורק מעט ממנו מתבזבז כחום.
 2. פונקציונאליות ורב שימושיות – בבלנדר ויטמיקס יש אפשרות לבצע כל כך הרבה פעולות שבד"כ נדרשים לאותן הפעולות 10 מכשירי מטבח שונים . בלנדר ויטמיקס יכול לבצע מעל 50 פעולות מטבח שונות כולל פעולות מסויימות שאינן ניתנות לביצוע על ידי בלנדרים אחרים. המהירות המשתנה של הבלנדר אינה מוגבלת למספר כפתורי פעילות מתוכנתים, אלא מאפשרת מרחב אפשרויות בלתי מגובל ליצירתיות ולהתאמה למגוון של מתכונים, מרקמים וטעמים.
  ניקוי הבלנדר אינו דורש הסרה של הלהבים, אלא ניקוי עצמי ע"י הפעלה של הבלנדר עם מספר טיפות סבון ומים חמימים.
  לויטמיקס יש דוחפן מיוחד (רשום כפטנט) המאפשר לדחוף פנימה מזון מלא, שיכול להיות גם קפוא, תוך כדי סיבוב הלהבים בעת פעולת המכשיר. פעולה זו מונעת יצירת כיסי אוויר בעת העיבוד.
 3. איכות – איכות ותהליך ייצור קפדני הינם בראש סדר העדיפויות של חברת ויטמיקס. כל הבלנדרים מיוצרים במפעל בקלוולנד בארה"ב. כל מוצר של ויטמיקס מתחיל את דרכו בשנים של מחקר, פיתוח ובדיקות, המבטיחים את איכות המוצר. החברה עובדת עם יצרני רכיבים שנבחרו בקפידה ופועלים בהתאם לאותם סטנדרטים של איכות.
  בבלנדר Vitamix ישנו מנוע של 1380 וואט המייצר 2 כוחות סוס ולהבים המסתובבים במהירות של 37000 סיבובים לדקה ללא עומס. המנוע כולל הגנה תרמית, המפסיקה את פעולתו באופן אוטומטי, אם הוא מועמס בעומס יתר בטעות.
  המנוע של הבלנדר תוכנן ונבדק לעבודה במתח רשת תקני. ממירים פעמים רבות מייצרים מתח לא יציב הפוגע לאורך זמן במנוע (מעבר לכך שהם עולים כסף נוסף ותופסים מקום רב). לכן מומלץ להפעיל את הבלנדר במתח תקני, כפי שהוא נבדק בחברה. זו הסיבה גם שהאחריות אינה מכסה עבודה במתח לא תקני.
  במכשירי ויטמיקס יש מפסקים וחוגות ידניים ולא אלקטרוניים, משום שאלו נוטים להתקלקל פחות. הויטמיקס כולל להבים כפולים המאפשר פונקציונליות כפולה של חיתוך וטחינה. לויטמיקס אטימה מיוחדת למניעת נזילות פנימה.
 4. אחריות- בלנדר Vitamix מגיע עם אחריות של 7 שנים. האחריות היא מלאה וכוללת גם חלקים וגם את התיקון עצמו. אחריות מסוג זה נחשבת למובילה ברמה עולמית.
 5. מיכל לבלנדר Vitamix יש מיכל עמיד במיוחד עשוי מטריטאן קופוליאסטר ללא BPA. חומר זה מבטיח את בטיחות המזון בכל טמפרטורה. כמות תכולת הבלנדר מסומנת ע"י מעבדות UL כ- 2 ליטר או 64 אונץ. אם המיכל אינו מסומן לתכולה זו, הוא גם אינו מיועד לאותה כמות. בלנדר Vitamix יתפקד היטב בכל מצב גם כאשר הוא מלא עד לסימון וגם כאשר הוא מלא חלקית בכמות קטנה.
 6. בטיחות – הבטיחות היא פרמטר מאוד חשוב ולכן הושקע מחשבה בתכנון הבלנדר. על מנת לאפשר מקסימום בטיחות למשתמשי ויטמיקס, הבלנדר משתמש בגלגל הנעה מיוחד שמשתחרר במידה ולמשתמש נפל בטעות כלי מטבח לתוך הבלנדר תוך כדי שימוש. המנוע של הבלנדר מכיל הגנה בפני עומס יתר. מנגנון זה מפסיק את פעולת המכשיר אוטומטית, אם הוא מתחמם יתר על המידה, עד שהטמפרטורה מאפשרת להמשיך לעבוד עם הבלנדר.
 7. ערך כולל– הויטמיקס הוא חבר לכל החיים. יש לא מעט לקוחות שהשתמשו בו במשך 25 שנה ומעלה ובסופו של דבר העבירו אותו לילדיהם לאחר ששדרגו לדגם מתקדם יותר.
 8. ערך בריאותי -לבלנדר ויטמיקס יש את היכולת לפרק את דפנות התא של מזון מלא ולשחרר מרכיבי תזונה וטעמים. ניתן לקבל משמעותית יותר מרכיבי תזונה לגוף, ביחס ללעיסה של אותו מזון. הטעמים הטריים והחזקים המתקבלים מעיבוד המזון בויטמיקס, מצמצמים משמעותית את הצורך להוסיף מלח או סוכר במהלך הכנת מתכונים שונים ולכן שפים רבים כל כך עובדים וממליצים עליו.

הדגמים שלנו

בלנדר ויטמיקס מדגם PRO750
ויטמיקס פרו-750 Vitamix
בלנדר ויטמיקס Vitamix Pro-300
ויטמיקס VItamix Pro-300
ויטמיקס Vitamix TNC5200
ויטמיקס Vitamix TNC-5200
מעוניינים להשתתף בסדנת בישול חוויתית ללא עלות?

מלאו את פרטיכם בטופס וניצור איתכם קשר